ویزای روسیه

توضیحات

در این صفحه تلاش داریم تا شما عزیزان را با انواع ویزای روسیه آشنا کنیم و هر آنچه که برای ویزای روسیه نیاز دارید را توضیح دهیم همچنین شما می توانید پکیج های کامل روسیه را در صفحه تور روسیه برای فصل ها و مناسبت های مختلف مشاهده نمایید همچنین برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در مجموعه آریسا پرواز در ارتباط باشید

 مدارک  مورد نیاز اخذ ویزای روسیه
برای درخواست ویزای توریستی روسیه، فقط باید پاسپورت متقاضی با ۷ ماه اعتبار، ۲ قطعه عکس ۳×۴ (که مشابه عکس گذرنامه نباشد)، بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل، بیمه مسافرتی، فرم تکمیل شده تعهد بازگشت به کشور محل اقامت و فرم تکمیل شده اطلاعات شخصی متقاضی به سفارت این کشور ارائه شود. توجه داشته باشید مدارک تور به همراه بیمه مسافرتی توسط آژانس‌های مسافرتی باید ارائه شود و حتی شما می‌توانید تکمیل کردن فرم‌های درخواستی را به آژانس‌های مسافرتی واگذار کنید. در ادامه به صورت لیست وار مدارک مورد نیاز را مشاهده خواهید کرد

✅ لیست مدارک ویزای روسیه:
اصل گذرنامه متقاضی به همراه ۷ ماه اعتبار و دارای دو برگ خالی
۲ قطعه عکس ۳×۴ رنگی با پس زمینه سفید (عکس ارائه شده نباید با عکس پاسپورت مشابه باشد)
بلیط رفت و برگشت هواپیما
واچر هتل (براساس مدت زمان اقامت در روسیه) پرداخت شده
بیمه مسافرتی (مطابق مدت زمان اعتبار)
فرم تکمیل شده تعهد به بازگشت کشور محل اقامت
فرم تکمیل شده اطلاعات شخصی متقاضی (برای هریک از متقاضیان این فرم باید جداگانه تکمیل شود)
✔ نکات مهم:
نیازی به انگشت نگاری و مصاحبه برای اخذ ویزای روسیه نیست.
هزینه ویزای روسیه به همراه هزینه‌های تور روسیه پرداخت می‌شود. 110 دلار از این هزینه بابت بررسی مدارک به سفارت پرداخت می‌شود.
هیچگونه سختگیری برای اخذ ویزای روسیه وجود ندارد.
پاسپورت متقاضی با ۷ ماه اعتبار، ۲ قطعه عکس ۳×۴ (که مشابه عکس گذرنامه نباشد)، بلیط رفت و برگشت هواپیما، واچر هتل، بیمه مسافرتی، فرم تکمیل شده
تعهد به بازگشت کشور محل اقامت و فرم تکمیل شده اطلاعات شخصی متقاضی مدارک درخواست ویزای روسیه می‌باشند.
���� مدارک مورد نیاز ویزای توریستی روسیه
ویزای توریستی روسیه معمول‌ترین و پر استفاده‌ترین ویزا در بین انواع ویزا روسیه است. این نوع ویزا شرایط دشواری ندارد و به راحتی با داشتن مدارک مورد نیاز ویزای روسیه،می‌توانید این نوع ویزا را اخذ نمایید.

بلیط هواپیما رفت و برگشت: ویزای صادر شده از سفارت روسیه دارای اعتباری برابر با مدت اقامت شما در روسیه خواهد بود و مدت اقامت شما از تاریخ رفت و برگشتتان که روی بلیط درج شده مشخص می‌گردد. در نظر داشته باشید که برای ویزای توریستی روسیه شما حداکثر به مدت 30 روز می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید.
وچر هتل پرداخت شده
 پاسپورت معتبر: شما برای ورود به روسیه همانند تمامی کشورهای دنیا که بخواهید سفر کنید، نیازمند پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه و دارای 2 برگه خالی هستید. 6 ماه اعتبار باید پس از مدت اعتبار ویزای شما باشد.
 فرم ویزای روسیه: شما برای تحویل مدارک به سفارت، باید فرم استاندارد این ویزا را پر کرده و همراه دیگر مدارک تحویل کارشناسان آریسا پرواز و یا سفارت روسیه دهید.
 عکس پرسنلی در سایز 4*3
 بیمه مسافرتی

����‍���� مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی روسیه
برای تحصیل در کشور روسیه شما باید برای ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنید که مدارک زیر برای دریافت این ویزا مورد نیاز است:

دعوتنامه دانشجویی
 پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 فرم انگلیسی تکمیل شده ویزای روسیه
 1 قطعه عکس 4*3
 بیمه مسافرتی
⚡ مدارک مورد نیاز ویزای یک ساله چند بار ورود یا مولتی
پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار پس از تاریخ اتمام ویزا
آزمایش عدم ابتلا به ایدز
 فرم تکمیل شده مشخصات فردی
یک قطعه عکس پرسنلی 4*3
بیمه مسافرتی
����‍���� مدارک مورد نیاز ویزای تجاری روسیه
مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری یا Business روسیه عبارتنداز:

دعوتنامه رسمی : شما برای دریافت ویزای تجاری روسیه باید یک دعوتنامه از یک شرکت خصوصی و یا دولتی در روسیه داشته باشید. این دعوتنامه باید از طریق مراحل مشخص شده توسط وزارت امور خارجه روسیه صادر شده باشد.
پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 فرم تکمیل شده سفارت روسیه
یک قطعه عکس 4*3
بیمه مسافرتی
���� ویزای رایگان روسیه چیست؟
ویزای رایگان روسیه یکی از روش‌های تشویقی برای ورود گردشگران از سراسر دنیا به روسیه است که به مناسبت‌های مختلف دولت روسیه تصمیم می‌گیرد با شرایط خاصی این ویزا را برای برخی از کشورها صادر نماید. جدیدترین نوع ویزای روسیه به صورت رایگان، مربوط به صدور ویزای الکترونیکی روسیه برای 53 کشور می باشد که از جمله ایران نیز جزو این لیست می باشد این ویزا برای ورود به مناطق سن پترزبورگ و لنینگراد صادر خواهد شد. پس بهتر است بگوییم ویزای رایگان سن پترزبورگ برای ایرانیان صادر می‌گردد و این روادید بدون هزینه برای همه‌ی مناطق روسیه قابل استفاده نیست.

پرسش و پاسخ

هر آنچه که باید بدانی!

صدور ویزای روسیه 7 تا 10 روز کاری برای ویزای عادی و 48 ساعت برای ویزای فوری زمان لازم است تا صادر گردد.

فعلا تعداد ریجکتی ویزای روسیه برای ایرانیان بسیار کم است .

بستگی به نوع ویزا هزینه ویزای روسیه مشخص میگردد.

در حال حاضر فقط برای ورود از مرز هوایی ویزای توریستی روسیه معتبر است.

روسیه شامل ویزا توریستی، تجاری، کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ویزای خصوصی و ترانزیت می شود