تور تاجیکستان

تور تاجیکستان تابستان 1403

مدت تور:
3شب و 4 روز از
تاریخ اعتبار:
از 10 خرداد تا 31 خرداد
قیمت تور:
35.990.000 تومان

تور کامل (پرواز رفت و برگشت +هتل + ترانسفر فرودگاهی )

وارش
هوایی

تور تاجیکستان تابستان 1403

مدت تور:
4 شب و 5 روز از
تاریخ اعتبار:
از 13 خرداد تا 27 خرداد
قیمت تور:
38.990.000 تومان

تور کامل (پرواز رفت و برگشت + هتل + ویزا + ترانسفر فرودگاهی )

وارش
هوایی

تور تاجیکستان تابستان 1403

مدت تور:
7 شب و 8 روز از
تاریخ اعتبار:
از 10 خرداد تا 31 خرداد
قیمت تور:
44.990.000 تومان

تور کامل (پرواز رفت و برگشت + هتل + ویزا + ترانسفر فرودگاهی )

وارش
هوایی

توضیحات

تور تاجیکستان【قیمت تورهای ارزان و لحظه آخری】

تور تاجیکستان ⭐ راهنمای خرید و رزرو ارزان‌ترین تور تاجیکستان لحظه آخری و مشاهده لیست قیمت تورها همراه با هتل، تاریخ و پروازهای مختلف

تاجیکستان کجاست؟

تاجیکستان کشوری کوهستانی است و بیش از 90 درصد آن را کوه‌ها تشکیل می‌دهد در آسیای مرکزی است. این کشور توسط افغانستان، چین، قرقیزستان و ازبکستان احاطه شده است. به‌ خاطر کوه‌های ناهموار که برای پیاده‌ روی و کوه‌ نوردی محبوب هستند، شهرت دارد. کوه‌های فان، در نزدیکی دوشنبه، پایتخت ملی، دارای قله‌های پوشیده از برف است که بیش از 5000 متر ارتفاع دارند. این محدوده شامل پناهگاه طبیعی اسکندر کولسکی، زیستگاه پرندگان قابل توجهی است که به نام اسکندرکول، دریاچه فیروزه‌‌ای شکل گرفته از یخچال‌های طبیعی نامگذاری شده است.

جمعیت تاجیکستان حدود ۹٬۷۴۹٬۶۲۵ نفر تخمین زده می‌شود نام پایتخت تاجیکستان و بزرگ‌ترین شهر این کشور دوشنبه است به طور کلی تاجیکستان 4 استان دارد و به زبان فارسی صحبت می‌کنند. زبان روسی هم زبان بین قومیتی است. اکثر مردم تاجیکستان مسلمان هستند. 

✔ تاریخچه‌ی تاجیکستان

تاجیک‌ها نوادگان مستقیم مردم ایران هستند که حضور مستمر آن‌ ها در آسیای مرکزی و شمال افغانستان از اواسط هزاره اول پیش از میلاد به اثبات رسیده است. اجداد تاجیک ها هسته اصلی جمعیت باستانی خوارزم (خوارزم) و باختر را تشکیل می‌دادند که بخشی از ماوراء النهر (سغد) را تشکیل می‌دادند. آنها در امپراتوری‌های ایران و اسکندر مقدونی قرار گرفتند و با مهاجمان بعدی مانند کوشان‌ها و هپتالیت‌ها در قرون 1 تا 6 پس از میلاد در آمیختند. با گذشت زمان، گویش ایرانی شرقی که توسط تاجیک‌های باستان استفاده می‌شد، سرانجام جای خود را به فارسی، لهجه‌ای غربی که در ایران و افغانستان صحبت می‌شد داد.
تسلط اعراب بر آسیای مرکزی که در اواسط قرن هفتم آغاز شد، اسلام را به این منطقه آورد. اما دشمنی‌های قبیله‌ای باعث تضعیف اعراب شد و با ظهور سامانیان (۸۱۹–۹۹۹)، تاجیک‌ها تحت حکومت یک سلسله ایرانی قرار گرفتند. اولین مهاجمان ترک (از شمال شرق) در سال 999 این ناحیه از ماوراء النهر را تصرف کردند، و به دلیل اینکه هم فاتحان مسلمان بودند، به مرور زمان بسیاری از تاجیک ها به ویژه آن‌هایی که در دره‌های سیر دریا و آمودریا بودند ترک شدند. این منجر به تبدیل سرزمینی که قبلاً کاملاً ایرانی بود به «ترکستان» شد. نام تاجیک که در ابتدا توسط مردم محلی به اعراب داده شده بود، توسط مهاجمان و فرمانروایان ترک به عناصری از جمعیت ساکن که همچنان به زبان‌های ایرانی صحبت می‌کردند اطلاق شد. تا اواسط قرن هجدهم تاجیک‌ها بخشی از امارت بخارا بودند، اما پس از آن افغان‌ها سرزمین‌هایی در جنوب و جنوب غربی آمو دریا از جمله شهر بلخ، مرکز فرهنگی باستانی تاجیکستان را فتح کردند.


تور تاجیکستان✔

تور تاجیکستان یکی از جذاب‌ترین تورهایی است که ما ایرانیان می‌توانیم به آن کشور سفر کنیم. اگر اهل کوهنوردی هستید یکی از بهترین مقاصد گردشگری را انتخاب نموده‌اید. به طور کلی تاجیکستان با زبان مشترک با ما فارسی زبانان و همچنین مذهب و اشتراکات فرهنگی زیادی که با ما ایرانیان دارد یکی از مقاصد پر طرفدار و جدیدی است که به تازگی از طرفداران زیادی در بین گردشگران ایرانی برخوردار است. تاجیکستان به عنوان یک کشور آسیای میانه که رابطه فرهنگی غنی با کشور ما دارد، مقصد مناسبی برای گردشگران ایرانی محسوب می‌شود. برای کسانی که اهل تجربه مقاصد جدید هستند، این کشور می‌تواند جذابیت‌های زیادی برای ارائه داشته باشد. شاید شهرهای تاجیکستان به اندازه بسیاری از شهرهای توریستی اروپایی مدرن نباشند، اما دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که گردشگران را به سمت خود جلب می‌کند. شما می‌توانید در این کشور از کوهنوردی، بازدید از موزه‌ها، سر زدن به تئاتر و دیدن نمایش‌های اپرا لذت ببرید و یا از مکان‌های تاریخی آن مثل قالاس یا همان قلعه‌ها دیدن کنید. آریسا پرواز با ایجاد پکیج‌های کامل گردشگری برای تور تاجیکستان در کلیه ایام سال و همچنین تور تاجیکستان نوروز در تعطیلات نوروز آماده‌ی خدمت رسانی به شما عزیزان است.

 تور لحظه آخری تاجیکستان

تور لحظه آخری تاجیکستان همانند تور لحظه آخری استانبول وجود ندارد. به این دلیل که هم تعداد پرواز محدودی از ایران به سمت تاجیکستان پرواز دارد هم نیاز به ویزا دارد که برای صدور ویزا و تکمیل مدارک برای ویزا نیاز به زمان دارد به همین دلیل شما نمی‌توانید تور لحظه آخری برای تاجیکستان رزرو نمایید.

ویزای تاجیکستان

اگر قصد سفر به تاجیکستان را دارید، باید از چند وقت قبل برای دریافت ویزای توریستی تاجیکستان اقدام کرده و درخواست خود را به کنسول‌گری این کشور ارائه دهید. برای اینکه شما عزیزان بهتر با شرایط اخذ ویزای تاجیکستان آشنا شوید. برای شما به طور کامل در صفحه‌ای مجزا توضیح داده‌ایم برای مشاهده بر روی ویزای تاجیکستان کلیک نمایید.

بیشتر...

پرسش و پاسخ

هر آنچه که باید بدانی!

تور لیدر مسلط به زبان کشور مورد نظر، رزرو هتل، اخذ ویزا، گشت شهری، بیمه مسافرتی و رزرو بلیط رفت و برگشت

حتما باید 2 دوز واکسن کرونا را زده باشید.

تاجیکستان در پاییز و بهار بهترین آب و هوا را دارد.

بله برای سفر به تاجیکستان ویزا لازم است.

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در میان بگذارید