جاهای دیدنی آنتالیا

1402/10/23 خبرهای گردشگری
کپی لینک مطلب

در سفر آنتالیا به کجا برویم؟

آنتالیا شهری پر از جاذبه های گردشگری است که در سفر به آنتالیا باید حتما از آنها دیدن فرمایید. آنتالیا با خلیجی بسیار زیبا، ماسه هایی به رنگ طلا، معماری باشکوه رومی و دیگر مکان های دیدنی آن که شاید جاذبه های گردشگری این شهر بیش از حد انتظارتان باشد. ما در این مقاله سعی داریم به شما کم کنیم تا در زمان تور آنتایا بهترین برنامه ریزی را برای سفر خود داشته باشید.آریسا پرواز به عنوان مجری مستقیم تور آنتالیا نوروز و همچنین تمام ایام سال می تواند بهترین مشاور شما در زمینه خرید بلیت، اقامت هتل و تور آنتالیا باشد و ما در این مقاله سعی داریم برخی از جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا را به شما معرفی کنیم.

  شهر قدیمی کلیسی

شهر قدیمی و تاریخی در آنتالیا با عنوان کلیسی شهرت دارد که ساختاری هزار تو مانند دارد که می توانید در فضای کهن و تاریخی احساس کنید. شهر قدیمی کلیسی یکی از جذاب ترین مکان های تاریخی و قدیمی شهر آنتالیاست که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این جاذبه تاریخی دارای تعداد زیادی هتل های شیک، گالری های هنری، مغازه های متعدد فروش سوغات و رستوران های متنوع است. حتما در شهر قدیمی کلیسی از مسجد تکلی محمد پاشا، مناره کسیک، دروازه دژ کیل کپسی بازدید فرمایید.

 عکس شهر قدیمی کلیسی

  قلعه رومی

هدف از ساخت قلعه رومی، این برج استوانی ایی 14 متری، دیده بانی از بندر قدیمی شهر در سده دوم میلادی بوده است. این جاذبه دیدنی یکی از مکان های تفریحی بین مردم محلی شهر آنتالیا برای پیک نیک است. یکی از جاذبه های گردشگری قلعه رومی دیدن غروب آفتاب است و این قلعه رومی توسط پارک بزرگ کارلیگ لو محاصره شده است که آرامش را برای گردشگران به ارمغان می آورد.

قلعه رومی

عکس قلعه رومی

 الیمپوس و چیمرا

روستاهای دوگانه الیمپوس و چیمرا در 80 کیلومتری جنوب غربی آنتالیا واقع شده است و یکی از جاذبه های گردشگری شهر آنتالیا به شمار می رود.خط ساحلی این روستاهای دو گانه با ویرانه های شهر باستانی الیمپوس محاصره شده است. الیمپوس برای خوشگذرانی و مهمانی و چرالی برای استراحت و ریلکس کردن شهرت دارد.

الیمپوس و چیمرا

عکس الیمپوس و چیمرا

����غار داملاتاش

یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا که در 127 کیلومتری غرب آنتالیا واقع شده، غار داملاتاش است. این غار در حدود 15 هزار سال پیش و از استالاکتیت و استالاگمیت تشکیل شده است. الگوهای مختلف از سنگ های رنگارنگ زیبا در دیواره های این غار، آنجا را مناسب یک تفریح جذاب کرده است. این غار به نام غارهای درمان آسم نیز شهرت دارد. مردم آنتالیا بر این باورند که این غارها توانایی درمان بیماری آسم را دارند.

غار داملاتاش

عکس غار داملاتاش

���� تونک تپه آنتالیا

بدون تردید تونک تپه یکی از جاذبه های گردشگری پر طرفدار شهر آنتالیا است که برای گشتن در این مکان به یک روز کامل نیاز خواهید داشت. تونک تپه یک مکان تفریحی در غرب شهر آنتالیا بوده و دارای ارتفاعی حدود 618 متر تا زمین است. این مکان تفریحی بهترین جا برای عاشقان کوه و کوه نوردی است. اما اگر می خواهید به دل ابرها سفر کنید، سوار بر تله کابین شوید و خود را بروی ابرها و در بالای دریا احساس کنید. این منطقه گردشگری دارای رستوران و هتل های متعددی برای بازدید کنندگان می باشد.

غار داملاتاش

عکس غار داملاتاش

✅ مراکز خرید تراسیتی

یکی از جاذبه تفریحی شهر آنتالیا رفتن به پاساژها و خرید کردن است. یکی از لوکس ترین مراکز خرید آنتالیا مرکز خرید تراسیتی است که دارای برندهای معروف ترک و بین المللی همچون پولو، هوگو باس، نایک و پیرگاردین است.این مکان دارای یک محوطه تفریحی برای کودکان است. در طبقه چهارم این مجتمع رستوران های متعدد با کیفیت برای هر نوع سلیقه ایی وجود دارد.

���� پارک دلفین سیلانیا

پارک دلفین سیلانیا لحظات بسیار هیجان انگیز و لذت بخشی را برای علاقمندان به ورزش های آبی رقم خواهد زد. در این پارک شیرهای دریایی و دلفین های بازیگوش وجود دارد که می توانید با آنها به داخل استخر بروید که البته بسیار تفریح پر هزینه ایی است. اما اگر می خواهید تفریح خاطره انگیزی برای کودکان رقم بزنید حتما به این پارک سر بزنید.

���� چشمه کارست

چشمه کارست از نفوذ آب مخازن بزرگ زیر زمینی به روی زمین تشکیل شده و تصویر جذابی را به جاذبه های تفریحی آنتالیا اضافه کرده است. حتما در هنگام سفر به تور ترکیه و شهر آنتالیا به دیدن این چشمه زیبا برود. اطراف این چشمه دارای آب و هوای بسیار عالی به دلیل رطوبت و خاک حاصلخیز در فضایی سرسبز است. 

برچسب‌ها: