تور

تور خارجی ✈【قیمت تورهای ارزان و لحظه آخری】| آریسا پرواز

تور های خارجی ⭐ اگر قصد خرید یا رزرو تورهای ارزان قیمت و لحظه آخری خارجی را دارید می توانید لیست قیمت به همراه هتل و سایر خدمات آن را مشاهد نمایید

تور خارجی چیست ؟

خیلی های همیشه این سوال در ذهنشان پبش می آید که معنی تور چیست؟در این مقاله ابتدا به توضیح تور و انواع آن و پس از آن اندکی راجع به تور های ارزان قیمت و تور های لحظه آخری برایتان توضیحاتی میدهیم.تور بسته به نوع آن که هوایی باشد یا زمینی تشکیل شده از رزرو بلیط هئواپیما، قطار  یا اتوبوس به همراه رزرو هتل و همچنین در برخی از تورها به همراه رزرو خدمات گشت شهری و بیمه میباشد .تور ها ممکن است گروهی یا انفرادی باشند .در تورهای گروهی کلیه گشت ها به صورت دسته جمعه انجام میشوند و در تورهای انفرادی شما میتوانید خودتان خدمات گشت شهری خود و همچنین گشا های مختلف آن شهر یا کشور مربوطه را خریداری کنید.برای اطلاعات بیشتر راجع به تورهای داخلی و تور های خارجی میتوانید پکیج های ما را در سایت آریسا پرواز مشاهده کنید.

 تور داخلی به چه معناست؟

رزرو امکانات گردشگری و خدماتی همچون حمل و نقل ،اقامت ، گشت شهری در داخل شهر های ایران را تور داخلی مینامند که از جمله این تورهای میتوان به تور کیش، تور مشهد ، تور شیراز ، تور قشم ، تور اصفهان و ... و همچنین تورهای گروهی طبیعت گردی و تورهای گروهی کویرهای ایران اشاره کرد.

تور خارجی به چه معناست؟

به خدمات گردشگری در خارج از مرزهای های ایران و سایر کشورها تور خارجی میگویند که این تورها میتواند تور زمینی یا تور هوایی باشند.برخی از کشورها نیاز به دریافت ویزا و برخی از آن ها نیاز به ویزا ندارند و کافیست شما گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشید.

 تور گروهی طبیعت گردی چیست؟

تورهایی که معمولا آخر هفته ها به صورت زمینی و 2 یا 3 روزه در جنگل های شمال کشور و یا در کویر های زیبای ایران و به صورت کلی اگر بخواهیم بگوییم در طبیعت زیبای کشور عزیزمان ایران برگزار میشود را تور طبیعت گردی میگویند.

آشنایی با برخی اصطلاحت گردشگری

حتما این موضوع برایتان پیش آمده است که موقع رزرو تور داخلی و یا رزرو تور خارجی خود برخی از اصطلاحاتی که آژانس های هواپیمایی به کار میبرند را متوجه نشده باشید.در ادامه ی مقاله شما را با برخی از این اصطلاحات که به هنگام رزرو تور برایتان مفید میباشد آشنا خواهیم ساخت.

پرواز چارتر (charter flight) چیست؟

پرواز چارتر به پرواز هایی گفته میشود که با توجه به درخواست آژانس هواپیمایی درخواست کننده در مسیری خاص در بازه زمانی کوتاه و یا به صورت سالیانه ارائه میشود.یکی از مشخصه های این پروازها ریسک ناشی از خالی یا پر شدن پرواز میباشد.دو اصطلاح دیگری که در زمینه پرواز های چارتر میشنوید فول چارتر :به معنای اجاره کلیه صندلی های یک پرواز در مسیری خاص دوره ای مشخص میباشد و اصطلاح دیگر سیت چارتر:به معنای اجاره ی تعدادی مشخص صندلی و فروش آن در بازه زمانی خاص میباشد.

های سیزن (high season) و لو سیزن (low season)  به چه معناست؟

به فصل های پر مسافر و فصولی که رونق گردشگری در آن بیشتر است های سیزن و به فصل هایی که مسافر کمتری وجود دارد و گردشگری در آن کمتر است لو سیزن میگویند.معمولا قیمت تور ها در های سیزن گرانتر از لاو سیزن میباشد.

انواع خدمات در هتل ها

به هنگام رزرو تور عباراتی را مشاهده میکنید که شاید تا کنون نشنیده باشید مانند : OR ، B.B ، H.B ، F.B ،ALL ،UALL   که توضیح مخنصری راجع به این عبارات برایتان شرح میدهیم.
BED &BREAKFAST(OR) : منظور اقامت اتق به همراه صبحانه میباشد.
HALF BOARD (H.B): منظور اتاق هایست به همراه یک وعده صبحانه ،ناهار یا شام که شام یا ناهار بودن آن بستگی به قوانین هتل دارد.
FULL BOARD (F.B) : اتاق هایی بهمراه صبحانه ،ناهار و شام میباشد.در تورمشهد معمولا از این اصطلاح زیاد استفاده میشود.
ALL INCLUSIVE(ALL): اتاق هایی که شامل خدمات صبحانه ،ناهار و شام و نوشیدنی های رایگان میباشند.البته زمان استفاده از خدمات معمولا تا ساعت 12 شب میباشد.در تور های ساحلی مانند تور کوش داسی،تور آنتالیا،تور مارماریس و ... معمولا این خدمات را میبینید.
ULTRA ALL INCLUSIVE (UALL): همانند خدمات ALL  میباشد با این تفاوت که طبق قوانین هر هتل مدت زمان بیشتری به مسافرین خدمات ارائه میدهند.

تور لحظه آخری چیست؟

معمولا در برخی از فصول سال با توجه به کشور انتخابی شما در برخی زمان ها میتوانید تورخود را با همان خدمات معمول ارزان تر از سایر وقت ها خریداری کنید که البته باید بگویم زمان کمتری برای تصمیم گیری راجع به تور خود دارید زیرا همواره باید چمدان شما آماده باشد.برای مثال تور لحظه آخری آنتالیا را معمولا در فصول سرد میتوانید ارزان تر خریداری کنید و تور لحظه آخری استانبول را هم در فصل هایی که هوا سرد تر است و مسافر کمتری به استانبول سفر میکنند میتوانید رزرو کنید.تور لحظه تور لحظه آخری کیش را نیز در فصل هایی که هوا در این شهر گرمتر است و مسافر کمتری به این شهر سفر میکنند میتوانید تهیه کنید.در برخی از زمان ها نیز شما میتوانید تور لحظه آخری ارمنستان و تور لحظه آخری گرجستان را نیز خریداری کنید.البته در مسیر هایی همچون دبی که نیاز به دریافت ویزا دارند احتمال اینکه بتوانید تور لحظه اخری خریداری کنید کمتر است زیرا از چند رور قبل از سفر باید برای سفر و دربافت ویزا برنامه ریزی کنید.برای اطلاع از قیمت تورهای لحظه آخری نوروز 1402 و همچنین تورهای لحظه آخری در ایام عادی به سایت آریسا پرواز مراجعه کنید.

 شرایط تورهای ارزان قیمت چیست؟

اگر میخواهید تور خود را ارزان ترخریداری کنید به چند نکته باید توجه داشته باشید.معمولا تورهای زمینی نسبت به تورهای هوایی قیمت کمتری دارند اما خاطر نشان کنم به دلیل تحمل مسافت بیشتر این تورهای خستگی بیشتری به همراه دارند.زمان خرید تور شما نیز در ارزانی قیمت تور شما نقش به سزایی دارد یعنی در فصل هایی که مسافر کمتری وجود دارد معمولا قیمت تورها کمتر میباشند.در تورهای داخلی توجه داشته باشید در ایام غیر پیک و اوایل هفته معمولا از جمعه تا دو شنبه قیمت تور ها کمتر میباشد.عامل مهم دیگر کیفیت هتل انتخابی شما میباشد یعنی هرچقدر هتل شما کیفیت پایین تر و خدمات ضعیف تری ارائه کند ارزان تر میباشد.

تورهای نوروز 1402

تعطیلات نوروز 1402 و فصل بهار یکی از زمان های پیک و پرطرفدار برای گردشگری و سفر میباشد.معممولا در فصل بهار و تعطیلات نوروز 1402 تور های زیادی مانند تور استانبول نوروز 1402 ، تور آنتالیا نوروز 1402 ، تور ارمنستان نوروز 1402 ، تور گرجستان نوروز 1402  و تور دبی نوروز 1402 از تور های پر طرفدار میباشد و در تور های داخلی نیز معمولا تور کیش نوروز 1402 ،تور مشهد نوروز 1402 ، تور شیراز نوروز 1402 ، تور قشم نوروز 1402 و تور اصفهان نوروز 1402 جزو تورهای پر طرفدار به حساب می آیند.

 تور های لحظه آخری نوروز 1402 به چه صورت است؟

اگر میخواهید از قیمت تورهای لحظه آخری نوروز 1402 در مسیرهای داخلی و خارجی با خبری شوید باید در ایام نوروز 1402 همواره چمدانتان حاضر باشد .برای اطلاع از قیمت تورهای لحظه آخری نوروز 1402 با همکاران ما در آریسا پرواز در ارتباط باشید و از آن ها مشاوره های لازم را بگیرید.

 تورهای تابستان 1402

یکی دیگر از فصل های پر طرفدار برای سفر ایرانی ها فصل تابستان میباشد.مسیر های ساحلی کشور ترکیه و تور هایی همچون تور آنتالیا تابستان 1402 ، تور کوش اداسی تابستان 1402 ، تور آلانیا تابستان 1402 ،تور مارماریس تابستان 1402 و تور بدروم تابستان 1402 از تور های پرطرفدار تابستانی میباشد.تفریحات آبی و شنا در آب های مدیترانه و همچنین تورهای داخلی و شنا در آب های نیلگون خلیج فارس از تفریحات لذت بخش دیگر برای مسافرین در فصل تابستان 1402 میباشد.

 تورهای جنوب شرق آسیا

به دلیل زیبایی و جذابیت های بینظیر جنوب شرق آسیا تورهای جنوب شرق آسیا از طرفداران زیادی بر خوردار است حتما به شما توصیه میکنم از تورهای ارزان قیمت ما برای دیدن زیباسس های بکر جنوب شرق آسیا استفاده کنید تور های ما شامل : تور مالزی ، که خود شامال تورهای ترکیبی مالزی می شود مانند تور کوالالامپور ، تور کوالالامپور+سنگاپور ، تور کوالالامپور+لنکاوی ، تور کوالالامپور+ پنانگ ، تور کوالالامپور + بالی و دیگر تورهای جنوب شرق آسیا شامال تور تایلند و شهر های آن به صورت ترکیبی تور مالدیو و ... 

6LeR60ceAAAAAASIqUfegc5OS1-9h1Z1wJkbEIJb