تور قشم

تور قشم

تور 4 روزه قشم
 قشم, ایران

تور 4 روزه قشم
3شب
قیمت از 1,595,000 تومان
ایرلاین: تابان
اعتبار از 31 خرداد تا 31 شهریور
اطلاعات بیشتر

 قشم 

دیدنی های قشم آنقد زیاد است که برای دیدن تمامی آن‌ها وقت زیادی نیاز خواهید داشت. در سفر به این جزیره که بزرگترین جزیره ایران و خاورمیانه محسوب می‌شود. جاذبه های گردشگری قشم شامل جاذبه های طبیعی، جاذبه های انسان ساخت و جاذبه های تاریخی - فرهنگی می‌شود. اگرچه این جزیره بی‌همتا بیشتر به خاطر طبیعت بکر و زیبایش مشهور است اما پر است از جاهای تاریخی .


بگذارید از مشهورترین دیدنی های طبیعی قشم یعنی بهشت زمین شناسی ایران شروع کنیم، دره ستارگان معروف ترین جاذبه قشم است و به خاطر شکل خاصی که فرسایش به آن داده به مکانی تماشایی تبدیل شده است. بومیان قشم اعتقاد دارند که یک ستاره یا شهاب سنگ در این نقطه به زمین افتاده و به همین دلیل به این منطقه استاله کفته یا ستاره افتاده می‌گویند. اینجا میلیون‌ها سال فرسایش، محیطی خیال‌انگیز ایجاد کرده تا در آن از شگفتی‌های طبیعت لذت ببرید.

از دیگر جاهای دیدنی قشم که طبیعت خارق‌العاده‌ای دارد، می‌توان به تنگه چاهکوه اشاره کرد. اگر با تور قشم به این جزیره زیبا سفر می‌کنید، به یاد داشته باشید که بازدید از تنگه چاهکوه را در برنامه بازدیدهای خود قرار دهید. این تنگه توسط فرسایش و شکستگی طاقدیس‌ها ایجاد شده و سوژه‌های عکاسی بی‌نظیری برای عاشقان عکاسی ایجاد کرده است. جنگل حرا جای دیگری است که عاشقان طبیعت از آن لذت خواهند برد.

ریشه درختان جنگل های مانگرو یا همان جنگل حرا قشم، در زمان بالا آمدن آب دریا به داخل آب می‌روند و در زمان پایین رفتن آب دریا از آن بیرون می‌آیند، این قضیه سبب شده تا یک اکوسیستم خاص در این جنگل‌ها به وجود بیاید که قایق سواری در آن از فعالیت‌های جذاب جزیره قشم است. مجموع 25 ژئوسایت از جمله دره ستاره ها، دره تندیس ها، دره شور، دره یا همان تنگه چاهکوه، غار نمکدان، جنگل حرا، ساحل تخم گذاری لاک پشت ها، صخره خرچنگ ها، روستای لافت، غار خربس، تالاب پرندگان دوکوهک، کورکوراکوه، بام قشم، موزه ژئوپارک، پهنه های گلی، ساحل کرق، دره قاضی، تنگه اولی (تنگه عالی)، بصیرا، چاکویر، خلیج دیرستان، دره قاضی، بصیرا و چاکویر، ژئوپارک قشم را تشکیل داده‌اند.