مطالب گردشگری معرفی ورزشگاه های جام جهانی 2018 روسیه

ورزشگاه اسپارتاک

تاریخ: 1396/11/30
«آتکریتیا آرنا» برای باشگاه اسپارتاک ساخته شده است که با وجود اینکه تیم پر افتخاری در فوتبال روسیه محسوب می‌گردد تا قبل از آن صاحب ورزشگاه خانگی نبوده است. ورزشگاه در سال‌های اخیر ساخته شده و میزبان ۵ مسابقه جام جهانی خواهد بود. نمای بیرونی ورزشکاه به رنگ قرمز و سفید کار شده است. در کنار ورزشگاه ایستگاه مترو قراردارد. علاوه بر مسابقات تیم فوتبال اسپارتاک، چندین کنسرت بزرگ راک نیز در این ورزشگاه برگزار شده است.

ورزشگاه نیژنی نوگوراد

تاریخ: 1396/11/30
ورزشگاه در یکی از مناطق غربی شهر نیژنی نوگوراد قرار دارد و از نظر طراحی یکی از درخشان ترین ورزشگاه‌ها در جهان است. ورزشگاه دارای ستون‌های باریکی است که نمای نیمه شفاف خارجی بر روی آن استوار شده است.

  • ظرفیت: ۴۵۰۰۰
  • ارزش: ۱۷ میلیارد روبل (حدود ۱۱۲۲۰ میلیارد ریال)

ماردویا آرنا (محل برگزاری دیدار ایران و پرتغال)

تاریخ: 1396/11/30
در ساختمان ورزشگاه به جز رنگ‌های شاد نمای خارجی که بیانگر پس زمینه تزئینات هنری استان ماردوفسک است، چیز خاص دیگری وجود ندارد. احتمالا عکس‌های زیادی در مقابل ورزشگاه گرفته خواهد شد. ورزشگاه در نزدیکی ایستگاه راه آهن و فرودگاه واقع شده است. در آینده ورزشگاه «ماردویا آرنا» علاوه بر مسابقات فوتبال شاهد برگزاری انواع دیگری از ورزش‌ها نیز خواهد بود.

  • ظرفیت: ۴۴۱۴۹
  • ارزش: ۵٫۱۶ میلیارد روبل (حدود ۱۰۸۹۰ میلیارد ریال)

سن پترزبورگ آرنا (محل برگزاری دیدار ایران - مراکش)

تاریخ: 1396/11/30
بر اساس برخی برآوردها ورزشگاه «کرستوفسکی» یکی از گران‌قیمت‌ترین ورزشگاه‌های جهان است. ساخت این ورزشگاه پس از مشخص شدن میزبانی روسیه در جام جهانی 2018 سرعت بیشتری گرفت. ساخت ورزشگاه در مجموع ۱۰ سال به طول انجامید و در نهایت سازه‌ای زیبا با ظرفیت ۶۵۰۰۰ نفر ساخته شد.

  • ظرفیت: ۶۸۱۷۲
  • ارزش: ۴۸ میلیارد روبل (حدود ۳۱۶۸۰ میلیارد ریال)

کازان آرنا (محل برگزاری دیدار ایران-اسپانیا)

تاریخ: 1396/11/30

کازان آرنا یک مجموعه ورزشی مدرن است که طراحی آن توسط شرکت Populous که سابقه طراحی ورزشگاه‌های ومبلی و امارات را دارد انجام شده است. علاوه بر زمین فوتبال، ورزشگاه دارای پیست دو میدانی نیز است. در سال ۲۰۱۷ دیدارهای جام کنفدراسیون‌ها و همچنین بازی دوستانه ایران و روسیه در این ورزشگاه انجام شده است.  در حال حاضر تیم روبین کازان بازی‌های خانگی خود را در این ورزشگاه انجام می‌دهد. در زمان برگزاری جام جهانی، برنامه‌های تجاری و فرهنگی متنوعی در این ورزشگاه برگزار خواهند شد.

  • ظرفیت: ۴۵۳۷۹ نفر
  • ارزش: ۴٫۱۴ میلیارد روبل (حدود ۹۵۰۴ میلیارد ریال)

Otkritie Arena استادیوم اختصاصی

تاریخ: 1396/11/18
Otkritie Arena استادیوم اختصاصی تیم فوتبال مسکو اسپارتاک است. استادیوم اسپارتاک دومین استادیوم میزبان جام جهانی 2018 روسیه خواهد بود همچنین این استادیوم مسکو میزبان جام کنفدراسیون 2017 از جمله مسابقه رده بندی نیز بوده است.استادیوم اسپارتاک تنها استادیوم مسکو است که در جام کنفدراسیون نیز حضور داشته است.