02186027308

تور جام جهانی 2018

 

تور جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ بیست و یکمین دورهٔ جام جهانی فوتبال است که از ۱۴ ژوئن ۲۰۱۸ تا ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۸ در کشور روسیه برگزار خواهد شد. حق امتیاز این مسابقات در تاریخ ۲ دسامبر ۲۰۱۰ به روسیه اهدا شد. این اولین جام جهانی در تاریخ است که در اروپای شرقی برگزار می‌گردد. مسابقات نهایی شامل ۳۲ تیم است که ۳۱ تیم آن از طریق مسابقات مقدماتی انتخاب می‌شوند و یک تیم نیز به عنوان میزبان به صورت خودکار مشخص می‌شود. مجموع بازی‌های این تورنمنت ۶۴ مسابقه می‌باشد که در ۱۲ ورزشگاه و ۱۱ شهر برگزار خواهد شد. دیدار فینال این تورنمنت نیز در تاریخ ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۸ در ورزشگاه لوژنیکی شهر مسکو برگزار خواهد شد.

شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

بر اساس اطلاعات به دست آمده از سرشماری در سال ۲۰۱۰ روسیه این کشور دارای ۱۱۱۰ شهر و شهر کوچک است اما تنها یازده شهر روسیه میزبان مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ می باشند که عبارتند از:

مسکو (Moscow)

کازان (Kazan)

سن پترزبورگ (St.Petersburg)

سوچی (Sochi)

کالینینگراد (Kaliningrad)

کراسنودار (Krasnodar)

نیژنی نووگورود (Nizhny Novgorod)

روستوف نا دونو (Rostov-on-Don)

سامارا (Samara)

سارانسک (Saransk)

ولگاگراد (Volgograd)

یاروسلاول (Yaroslavl)

جدول بازی های گروه ایران در جام جهانی

گروه B
پرتغال، اسپانیا،  مراکش ،ایران  
بازیتاریخساعتمکان
ایران- مراکش25 خردادساعت 18:30ورزشگاه سن پترزبورگ
پرتغال- اسپانیا25 خردادساعت 21:30ورزشگاه فیشت
پرتغال- مراکش30 خردادساعت 15:30ورزشگاه لوژنیکی
ایران-اسپانیا30 خردادساعت 21:30ورزشگاه کازان آرنا
ایران-پرتغال4 تیرساعت 21:30ورزشگاه موردویا آرنا
اسپانیا-مراکش4 تیرساعت 21:30ورزشگاه کالینینگراد آرنا

اماکن تفریحی

Otkritie Arena استادیوم اختصاصی

تاریخ: 1396/11/18
Otkritie Arena استادیوم اختصاصی تیم فوتبال مسکو اسپارتاک است. استادیوم اسپارتاک دومین استادیوم میزبان جام جهانی 2018 روسیه خواهد بود همچنین این استادیوم مسکو میزبان جام کنفدراسیون 2017 از جمله مسابقه رده بندی نیز بوده است.استادیوم اسپارتاک تنها استادیوم مسکو است که در جام کنفدراسیون نیز حضور داشته است. 

کازان آرنا (محل برگزاری دیدار ایران-اسپانیا)

تاریخ: 1396/11/30

کازان آرنا یک مجموعه ورزشی مدرن است که طراحی آن توسط شرکت Populous که سابقه طراحی ورزشگاه‌های ومبلی و امارات را دارد انجام شده است. علاوه بر زمین فوتبال، ورزشگاه دارای پیست دو میدانی نیز است. در سال ۲۰۱۷ دیدارهای جام کنفدراسیون‌ها و همچنین بازی دوستانه ایران و روسیه در این ورزشگاه انجام شده است.  در حال حاضر تیم روبین کازان بازی‌های خانگی خود را در این ورزشگاه انجام می‌دهد. در زمان برگزاری جام جهانی، برنامه‌های تجاری و فرهنگی متنوعی در این ورزشگاه برگزار خواهند شد.

  • ظرفیت: ۴۵۳۷۹ نفر
  • ارزش: ۴٫۱۴ میلیارد روبل (حدود ۹۵۰۴ میلیارد ریال)

ماردویا آرنا (محل برگزاری دیدار ایران و پرتغال)

تاریخ: 1396/11/30
در ساختمان ورزشگاه به جز رنگ‌های شاد نمای خارجی که بیانگر پس زمینه تزئینات هنری استان ماردوفسک است، چیز خاص دیگری وجود ندارد. احتمالا عکس‌های زیادی در مقابل ورزشگاه گرفته خواهد شد. ورزشگاه در نزدیکی ایستگاه راه آهن و فرودگاه واقع شده است. در آینده ورزشگاه «ماردویا آرنا» علاوه بر مسابقات فوتبال شاهد برگزاری انواع دیگری از ورزش‌ها نیز خواهد بود.

  • ظرفیت: ۴۴۱۴۹
  • ارزش: ۵٫۱۶ میلیارد روبل (حدود ۱۰۸۹۰ میلیارد ریال)