02186027308

فستیوال های بلغارستان

1398/08/09
  حالا که این روزها بازار سفر به وارنا داغ است و همه مجذوب چنین شهر دیدنی شده اند خوب است از فستیوال های معروف بلغارستان بیشتر بدانیم.

برخی از معروف‌ترین فستیوال‌های بلغارستان عبارتند از:

🔸فستیوال گل سرخ: بلغارستان بزرگترین تولیدکننده روغن گل سرخ در جهان است. جشنواره گل سرخ هر سال از اواخر ماه می تا اواسط ماه جون در دره گل سرخ در کازنلاک برگزار می‌شود و فرصت خوبی برای سفر به بلغارستان است.

🔸جشنواره گیلاس: یکی دیگر از جشن‌های زیبای بلغارستان جشنواره گیلاس است که به مدت 2 روز در کیوستندیل برگزار می‌شود. در این جشن انواع محصولات و فرآورده‌های به دست آمده از گیلاس مثل مربا، شربت، کیک، ترشی و ... در مرعض نمایش و فروش قرار می‌گیرد.

🔸سوروا: یکی از رنگارنگ‌ترین فستیوال‌های بلغارستان در واقع یک جشن بالماسکه است. اجراکنندگان با نقاب‌های رنگی و سنتی به اجرای نمایش، رقص و بازی‌های محلی می‌پردازند. این جشن هرسال در اواخر ماه ژانویه در پرنیک برگزار می‌شود.

🔸فستیوال بین‌المللی نی‌انبان در گلا: اگرچه بسیاری نی‌انبان را سازی اسکاتلندی می‌دانند اما این ساز در کشورهای مختلف به اشکال گوناگون وجود دارد. این فستیوال در ماه آگوست و در روستای گلا برگزار می‌شود.

🔸جشنواره فولکلور روژن: یکی از جشن‌های ملی-سنتی بلغارستان روژن است که هر 4 سال یکبار در منطقه روژن در جنوب بلغارستان برگزار می‌شود. در این جشن رقص و آواز سنتی و همینطور هنرهای مختلف به نمایش گذاشته می‌شود.